Obec Jatov
ObecJatov
Vitajte na stránke obce
Jatov

Osvedčovanie listín a podpisov na listinách

Osvedčovaním  odpisov  a  kópií  listín obecný  úrad   potvrdzuje, že sa kópia  listiny  zhoduje s originálom. Preto je pri osvedčovaní vždy potrebné predložiť aj originál listiny. Za originál listiny sa považuje aj už osvedčená kópia.

Pri osvedčovaní listín sa osvedčuje obsah, správnosť ani pravdivosť skutočností uvádzaných v listine sa neosvedčuje.

Osvedčovanie podpisov na listinách sa vykonáva na obecnom úrade. Osoba, ktorej podpis sa osvedčuje musí byť vždy prítomná, nesmie ju podpísať iná osoba. Podpisuje sa pred pracovníkom, ktorý podpis osvedčuje. Svoju totožnosť pri osvedčovaní preukazuje občan platným občianskym preukazom alebo pasom.

Obec nevykonáva osvedčovanie, ak ide o listiny, ktoré sa majú použiť v cudzine, odpisov alebo kópií občianskych preukazov, vojenských preukazov, služobných preukazov a obdobných preukazov, ak ide o odpisy alebo výpisy zo súboru popisných informácií a zo súboru geodetických informácií katastra nehnuteľností, ak sa odpis listiny alebo jej kópia nezhoduje s predloženou listinou, ak nemožno porovnať odpis listiny alebo jej kópiu s predloženou listinou, pretože je na to potrebné odborné posúdenie (napríklad mapy, geometrické plány), ak je listina napísaná v inom ako v štátnom jazyku, to sa nevzťahuje na listiny napísané v českom jazyku, ak ide o zmenky.

Potrebné doklady:

Občiansky preukaz alebo pas.
Originál listiny a jej čitateľná čiernobiela kópia. Na požiadanie je možné vyhotoviť kópiu za úhradu.
Čestné vyhlásenie (tlačivo-priniesť so sebou)

Doba vybavenia:

na počkanie

Poplatok:

za osvedčenie 1 podpisu ako i osvedčenie listiny od 1.1.2018  2 €
za 1 kópiu formátu A4, jednostranná tlač 0,10 €

za 1 kópiu formátu A4,   obojstranná tlač 0,20 €

poplatok sa platí v hotovosti do pokladne OcÚ

Vybavuje:

Mgr. Jarmila Košťálová

POTVRDENIE TLAČIVA O ŽITÍ PRE OBČANOV POBERAJÚCICH DOCHODOK Z CUDZINY

Občania, ktorí v minulosti pracovali v zahraničí a z týchto krajín poberajú dôchodky, potrebujú potvrdenie o žití, teda doklad o tom, že daná osoba žije, nezmenila stav, ktorý jej umožňuje poberať dôchodok a podobne.

Toto tlačivo potvrdzuje zamestnanec obce na požiadanie občana.

Potrebné doklady:

Občiansky preukaz alebo pas.
Formulár zo zahraničia preložený do slovenského jazyka (okrem českého jazyka).

Doba vybavenia:

na počkanie

Poplatok:

bez poplatku

Vybavuje:

Mgr. Jarmila Košťálová

Voľby

voľby 2022

dnes, nedeľa 28. 4. 2024
oblačno 22 °C 9 °C
pondelok 29. 4. zamračené 23/12 °C
utorok 30. 4. jasná obloha 23/12 °C